Środa 15 maja 2024

Rada Powiatu wezwana na obrady

XLIV Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się 27 sierpnia (środa) 2014 r. o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 1. W zaproponowanym porządku obrad jest m.in. 6. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiat Bełchatowski do Partnerstwa Jednostek Samorządu Terytorialnego z terenu zdefiniowanego w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 Obszaru Funkcjonalnego Zagłębia Górniczo-Energetycznego Bełchatów-Szczerców-Złoczew,  w celu podpisania porozumienia w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju tego obszaru.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Przyjęcie protokołu  ostatniej sesji.

3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania komisji doraźnej Rady Powiatu w Bełchatowie.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Rusiec zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Rusiec zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiat Bełchatowski do Partnerstwa Jednostek Samorządu Terytorialnego z terenu zdefiniowanego w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 Obszaru Funkcjonalnego Zagłębia Górniczo-Energetycznego Bełchatów-Szczerców-Złoczew, w celu podpisania porozumienia w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju tego obszaru.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Myślenickiego.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2014 rok.

10. Przedłożenie:
- informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bełchatowskiego
za I półrocze 2014 roku oraz kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2016;
- zbiorczej informacji za I półrocze 2014 roku z dokonanych umorzeń, odroczeń spłaty i rozłożenia na raty należności pieniężnych Powiatu i jego jednostek organizacyjnych mających charakter cywilnoprawny;
- informacji z wykonania wydatków budżetu Powiatu, które nie wygasły z upływem roku budżetowego 2013.

11. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Bełchatowie z realizacji rocznego planu kontroli za II kwartał 2014 roku.

12. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.

13. Interpelacje i zapytania radnych.

14. Wnioski i oświadczenia radnych.

15. Inne tematy.

16. Zamknięcie sesji.