Środa 15 maja 2024

Kolejna udana akcja ekologiczna

W sobotę, 6 września 2014 r. odbył się I Powiatowy Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Każdy z uczestników otrzymał nieodpłatnie kijki!

Przed startem marszu instruktorzy Nordic Walking  udzielali wskazówek i pokazywali prawidłową technikę chodzenia z kijkami oraz przeprowadzili rozgrzewkę. Letnia pogoda oraz zachęta w postaci gratisowych kijków sprawiły, że z tej sportowo-rekreacyjnej imprezy skorzystali liczni mieszkańcy Bełchatowa i całego powiatu.

W ten sposób promujemy zdrowy styl życia mówiła Jolanta Pawlikowska, Naczelnik Wydziału Ochrony środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa- w naszej akcji połączyliśmy aspekty: edukacji ekologicznej, prozdrowotny i integracyjny. Prawie 400 uczestników marszu z kijkami to naprawdę bardzo dobra frekwencja, ponieważ dzisiaj coraz trudniej ruszyć ludzi z domów. Choć uczestnikami mogli być ludzie dorośli, to nie brakowało również młodzieży i dzieci. W marszu uczestniczyły całe rodziny. Wśród uczestników przeważały panie, jednak najstarszym uczestnikiem był Pan Tomasz Trawiński, 92-letni Honorowy Obywatel Miasta Bełchatowa oraz Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego.

Trasa marszu liczyła ok. 4 km,  przebiegała leśnymi duktami. Start i meta przygotowane były na parkingu przed ZSP Nr 3 w Bełchatowie. Impreza miała charakter typowo rekreacyjny, na koniec przybrała charakter pikniku. Wszyscy uczestnicy na mecie I Powiatowego Marszu Nordic Walking zostali poczęstowani tradycyjną grochówką, wodą mineralną oraz pysznym rumianym  jabłkiem – promując w ten sposób polskich sadowników!

Powiat Bełchatowski organizując marsz z kijkami - Nordic Walking wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców umożliwiając poprawę ich sprawności fizycznej i zdrowia. Mała aktywność fizyczna jest powodem nadwagi, otyłości, cukrzycy i innych chorób, dlatego nie bądźmy bezczynni bierzmy zdrowie w swoje ręce! Marsz z kijkami Nordic Walking – po dobrym opanowaniu techniki- uaktywnia aż 90% mięśni! Nordic Walking łączy w sobie najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich, gdyż: jest łatwy i szybki do nauczenia, mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę, jest możliwy do uprawiania wszędzie i w każdym czasie, jest 50% efektywniejszy niż marsz bez kijków, efektywnie trenuje wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowniki kończyn górnych, wzmacniając mięśnie tułowia, ramion, barków, a także brzucha.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

(Kliknij tutaj)