Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Aktualności

Tegoroczne podsumowanie konkursu "Moja gmina, miejscowość jest czysta" miało uroczysty charakter. Odbyło się w auli ZSP nr 3 w Bełchatowie z udziałem laureatów i gości. Organizatorem konkursu, jak też uroczystości finałowej, był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. W trakcie trwania akcji zebrano 2 662 szt. 120 litrowych worków odpadów, co w przeliczeniu daje 21,34 Mg odpadów przekazanych na wysypisko.
W dniu 25 października 2011 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY” organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Od 01 listopada br. rozpoczyna się projekt pn.: „E-gmina Szczerców – kurs komputerowy”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i potrwa do 02 kwietnia 2012 r. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Szczerców.
PGE GiEK SA dołączyła do prestiżowego grona firm, które współpracują z Uniwersytetem Łódzkim. Przyznanie firmie tytułu Partnera Innowacyjnej Edukacji to inicjatywa w ramach programu „Uniwersytet Łódzki dla pracodawców”. Uroczystość wręczenia tytułów Partnerów Innowacyjnej Edukacji miała miejsce na Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego w dniu 17 października 2011r. i była częścią uroczystego posiedzenia Senatu UŁ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Osiem orkiestr z Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Swoje reprezentacje wystawiły OSP z Dobrzelowa, Suchcic, Zelowa, Postękalic, Ruśca, Magdalenowa, Grocholic i Kurowa....
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 realizowany jest projekt „Nowoczesna szkoła zawodowa odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP nr 4 w Bełchatowie”. Realizacja projektu wynika z konieczności dostosowania oferty edukacyjnej szkół zawodowych do wymogów Komisji Europejskiej oraz zmieniających się przepisów oświatowych. Podejmując decyzję o wyborze planowanych do realizacji kursów, pracownicy starostwa bełchatowskiego dokonali analizy potrzeb lokalnego rynku pracy.
Tradycja Bełchatowskich Dni Papieskich ma już 7 lat. Przypadają one w rocznicę powołania Karola Wojtyły na stolicę Piotrową (16.10.1978). W te dni odbywają się modlitwy, koncerty i refleksyjne spotkania, podczas których wspominamy Wielkiego Polaka. Tegoroczne Dni Papieskie trwały od 13 do 16 października. Starosta Bełchatowski i Prezydent Bełchatowa sprawowali nad nimi patronat honorowy.
 Konferencję Naukową „Problemy psychiatryczne w praktyce lekarza rodzinnego” zorganizowały Klinika Wolmed i Fundacja Rozwój - Lepsza Przyszłość w Bełchatowie. W dniach 14-15 października 2011r.miała miejsce w Bełchatowie IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Problemy psychiatryczne w praktyce lekarza rodzinnego”. Uczestniczyło w niej 150 lekarzy i terapeutów z całego kraju, a wykładowcami byli wybitni polscy naukowcy z różnych dziedzin medycyny.Gościem honorowym konferencji był ks. bp. prof. Antoni Długosz.
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej został zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie Łódzkiego Kuratora Oświaty starosta Szczepan Chrzęst i naczelnik wydziału edukacji Arkadiusz Kubik wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej organizowanych przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas uroczystości wręczono branżowe wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.