Sobota 27 kwietnia 2024

Aktualności

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie przeprowadzono ćwiczenia, w których  sprawdzano praktyczne przygotowanie placówki do ewakuacji na wypadek pojawienia sie pożaru.
W czwartek, 11 listopada br. przy Dworku Olszewskich w Bełchatowie odbył się IX Bieg Niepodległości, upamiętniający 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie odnieśli znaczące sukcesy w kategorii open kobiet i mężczyzn.
Zaproszenie na V Świąteczny Turniej o Puchar Prezesa Młodzieżowego Klubu Sportowego "Parasol" i Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Junior" Wrocław.
07-11-2011

Uwaga! Rekrutacja!

Własnie rozpoczyna się projekt „Komputer oknem na świat- kurs komputerowy dla mieszkańców gminy Kluki" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Tradycyjna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków organizowana na cmentarzu w Bełchatowie i Grocholicach przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa zakończyła się wynikiem lepszym niż rok temu. Zebrano prawie 13 tysięcy złotych. To nowy rekord!
Dwie dotacje finansowane ze środków budżetu Powiatu Bełchatowskiego na zadania i przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej powędrowały w kierunku Ruśca. Samorząd Powiatu Bełchatowskiego wsparł inicjatywy pn: „Termomodernizacja budynku Domu Nauczyciela w Ruścu” na kwotę 41 702,68 zł oraz „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie” na kwotę 50 000 zł, co stanowi odpowiednio po 60% wartości całych zadań.
Od 07.11.2011 r. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie rozpoczyna rekrutację do projektu pn. „Krok po kroku do AGROTURYSTYKI- kurs agroturystyki dla mieszkańców gminy Bełchatów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wzrost aktywizacji zawodowej i społecznej mającej na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu 20 mieszkańców gminy Bełchatów.
Od 01 listopada br. rozpoczyna się projekt pn.: „E-gmina Szczerców – kurs komputerowy”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i potrwa do 02 kwietnia 2012 r. Rekrutacja potrwa od 07.11.2011 r. do 09.12.2011 r.
12 października 2011 r. uczniowie kl. I B i II G uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Techniki w Warszawie finansowanej przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny, więc uczniowie uczestniczyli w trzech lekcjach prowadzonych przez pracowników muzeum przy wykorzystaniu zgromadzonych eksponatów.
 „A cóż piękniejszego niż niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne?” - pisał Mikołaj Kopernik. Co takiego miał na myśli wielki astronom przekonali się uczestnicy wycieczki do Torunia, której zasadniczym celem było utrwalenie i uporządkowanie wiedzy o Kosmosie. Już po raz piąty, czyli mamy mały jubileusz, 21 października 2011 r. uczniowie klas: II A, II B i II G uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do toruńskiego planetarium.