Środa 08 maja 2024

Aktualności

Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, działający w 35 państwach, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W dniu 13 grudnia 2011 r. Powiat Bełchatowski podpisał z Fundacją FERSO z siedzibą w Łodzi porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia Lokalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk w Bełchatowie.
03-01-2012

Tylko 1 procent

Chcesz pomóc swojemu miastu, swojej okolicy? Jeżeli tak, możesz zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego. Rada Powiatu w Bełchatowie na ostatniej w starym roku sesji podjęła uchwałę o przeprowadzeniu przez Zarząd Powiatu akcji promującej oddawanie 1 % podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu.
Wystartowała III edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Bełchatowskiego 2011 roku, którego organizatorem jest serwis BELsport.pl. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują Starosta Bełchatowski - Szczepan Chrzęst oraz Prezes GKS Bełchatów SSA - Marcin Szymczyk. Wybór najlepszego z najlepszych potrwa do 31 stycznia br.
Na ostatniej w roku 2011 Sesji Rady Powiatu w Bełchatowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych studentom, którym Rada Powiatu przyznała stypendia motywacyjne w uznaniu za wyniki w nauce.
  W imieniu samorządu Powiatu Bełchatowskiego życzymy Państwu spokoju ducha, spełnienia najskrytszych marzeń oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2012!    Przewodniczący Rady Powiatu                          Starosta Bełchatowski Edward Olszewski                                             Szczepan Chrzęst
Jednym ze znaczących aspektów ochrony środowiska jest właściwa gospodarka wodno-ściekowa. Samorząd Powiatu Bełchatowskiego przeznaczył na zadania z tym związane łącznie 300 tys. złotych. Wśród nich znalazło się kilka przedsięwzięć w poszczególnych gminach.
XIV Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie została zwołana na dzień 14 grudnia br. (środa).  Wśród tematów znajduje się m.in. budżet Powiatu na rok 2012.
Celem głównym projektu "Społecznie znaczy ekonomicznie" jest wzmocnienie sektora Ekonomii Społecznej (ES) w województwie łódzkim oraz wzrost zainteresowania tematem ES i możliwości zatrudnienia w sektorze ES przez kontynuację działalności Regionalnego Inkubatora Ekonomii Społecznej (RIES).
W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie obchodzony był już po raz drugi Tydzień Zdrowia.
Informujemy, że rekrutacja do projektu „Krok po kroku do AGROTURYSTYKI- kurs agroturystyki dla mieszkańców gminy Bełchatów” zostaje przedłużona do 09.12.2011 r.