Piątek 26 kwietnia 2024

Wybieramy Sportowca Roku 2011

Wystartowała III edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Bełchatowskiego 2011 roku, którego organizatorem jest serwis BELsport.pl. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują Starosta Bełchatowski - Szczepan Chrzęst oraz Prezes GKS Bełchatów SSA - Marcin Szymczyk. Wybór najlepszego z najlepszych potrwa do 31 stycznia br.

O północy, w chwili rozpoczęcia nowego 2012 roku, wystartowała III edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Bełchatowskiego 2011 roku, którego organizatorem jest serwis BELsport.pl. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują Starosta Bełchatowski - Szczepan Chrzęst oraz Prezes GKS Bełchatów SSA - Marcin Szymczyk. Wybór najlepszego z najlepszych potrwa do 31 stycznia br.

I edycję Plebiscytu w 2010 roku wygrała 17-letnia lekkoatletka Paulina Mamrot, zawodniczka BKL Bełchatów. Uzyskała 1121 głosów na 4556 oddanych. Drugie miejsce zajęli bracia, Wiktor i Waldemar Dzwonkowscy (1104 głosy), zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Martyna Trajdos (688 głosów).

W minionym roku, w II edycji przedsięwzięcia oddano dwa razy więcej, bo 9702 głosów, z czego 2200 zgarnął zwycięzca -  karateka Tomasz Jończyk. Drugie miejsce w ubiegłorocznym Plebiscycie zajął tenisista Mateusz Konieczny (1353 głosy), a na trzecim miejscu znalazła się zwyciężczyni premierowej edycji - Paulina Mamrot (959 głosów).

Idea Plebiscytu jest jasna, ale warto podkreślić jej lokalny charakter. Wszystkich sportowców, którzy znajdują się na liście kandydatów łączy jedno - pochodzą z Bełchatowa lub jego okolic. Większość w dalszym ciągu reprezentuje barwy rodzimych klubów, część - z różnych powodów - kontynuuje kariery gdzie indziej.

Swojego sportowca roku 2011 można wybrać spośród 30 kandydatów. Głosowanie odbywa się poprzez sondę, w której każdy z głosujących odda tylko jeden głos (jedno IP = jeden głos). Głosowanie potrwa tradycyjnie do końca stycznia. Trzej najlepsi sportowcy zostaną uhonorowani okazjonalnymi statuetkami, talonami do wykorzystania w Pubie Kamato oraz specjalnym zaproszeniem na kolację, której fundatorem jest Restauracja Ricco. Przedsięwzięcie wspieraja ponadto: DHR Kontakt, Restauracja Ricco, Budomar, Starostwo Powiatowe, GKS Bełchatów SSA oraz Radio ESKA Bełchatów.

Więcej informacji o Plebiscycie, jak i o kandydatach - http://www.belsport.pl/plebiscyt.

Wydział Promocji

i Rozwoju Powiatu