• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Piątek 17 sierpnia 2018

Szukamy opiekunów dla uczniów na stażu za granicą

Bełchatowskie starostwo przygotowuje kolejny wyjazd młodzieży do Frankfurtu nad Odrą, gdzie będzie ona odbywać praktyki zawodowe. Osoby, które jako opiekunowie uczniów, chciałyby spędzić w Niemczech 3 tygodnie w marcu, mogą składać swoje aplikacje do 8 lutego.
Organizowane przez starostwo wyjazdy młodzieży do Niemiec realizowane są w ramach projektu „Europejskie kwalifikacje normą XXI w. - zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”. W dniach 4 – 24 marca przebywać będzie we Frankfurcie nad Odrą już trzecia, 25-osobowa grupa uczniów. Grupie będzie towarzyszyć dwóch dorosłych opiekunów. Powinni oni legitymować się m.in. wykształceniem wyższym i doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, posługiwać się językiem niemieckim. Szczegółowe wymagania co do kwalifikacji i wymaganych dokumentów znajdują się w załączniku do niniejszego artykułu. Starostwo w Bełchatowie czeka na zgłoszenia do 8 lutego br.

Poprzedni wyjazd uczniów odbył się w maju 2017 roku. Relacja z pobytu za zachodnia granicą w artykule pt. „Oni wiedzą, ja się pracuje za granicą”.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
opiekun - ogłoszenie (Pobrań: 69)