Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

glowne ekologis miasto
Zarząd Powiatu w Bełchatowie sukcesywnie podpisuje umowy o przyznaniu dotacji na ekologiczne inwestycje, które mają za zadanie poprawić stan głównych komponentów środowiska, jak powietrze, woda czy gleba. Pieniądze z budżetu powiatu trafią przede wszystkim do gmin, ale wśród beneficjentów są także podmioty niestanowiące jednostek samorządu terytorialnego.
glowne1
Samorząd powiatu bełchatowskiego pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Polski las bliżej nas” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie. Po podpisanej w marcu umowie z wykonawcą, o wartości 54 918,75 zł, prace rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do połowy lipca. Tym sposobem przy ul. Targowej 20a w Bełchatowie wyrośnie 2,4 ara lasu.
Tegoroczny eko-piknik, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbędzie się w piątek, 27 września, na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie. Na uczestników czekają m.in. warsztaty ekologiczne, degustacje zdrowych potraw, gry i zabawy. Na estradzie wystąpią m.in. Promienie Bełchatowa, Ale Babki, Moderato i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek-Kurów. Eko-piknik połączony będzie z obchodami Powiatowego Dnia Miodu. Pszczelarze przygotują dla gości słodkie niespodzianki. Zapraszamy.
glowne
Osiemnaście placówek szkolno-wychowaczych z terenu powiatu bełchatowskiego zgłosiło przestrzenne prace plastyczne na konkurs ph. „Magiczny świat pszczół”. Autorzy prac mogli w nich wykorzystać tylko surowce wtórne. Konkurs ogłosiło starostwo, jako jedną z wielu form edukacji ekologicznej mieszkańców.
glowne-1536671207
Wymiana makulatury na sadzonki drzew i krzewów będzie mieć w tym roku jubileuszową, dziesiątą edycję. Mieszkańcy, którzy zgromadzą co najmniej 5 kilogramów starych papierów, gazet czy pudeł i przekażą je w dniu akcji organizatorowi, otrzymają w nagrodę od 2 do 10 sadzonek roślin. Wydarzenie planowane jest w sobotę, 5 października, na parkingu przy głównym budynku bełchatowskiego starostwa. Zapraszamy.
glowne
Konkursy, występy, stoiska z różnymi produktami i warsztaty będą mieć miejsce na placu przy „Gigantach Mocy” w Bełchatowie podczas tegorocznego Eko-pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wydarzenie planowane jest 27 września, ale chętni do udziału w konkursach, czy do zaprezentowania się na scenie lub stoisku, powinni zgłosić się wcześniej we wskazanych regulaminowo terminach.
glowne
26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
glowne
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej z oddziałami integracyjnymi w Zelowie zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jestem eko, jestem trendy, ekologiczne zakupy”.
glowne
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko” dla szkół podstawowych, III klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego.
glowne
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach poznawali tajniki wielu dziedzin nauki w łódzkim Centrum Nauki „Experymentarium”. Ekologiczny wyjazd zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie.