Wtorek 10 grudnia 2019

219 ton zebranej makulatury, 102 tysiące rozdanych sadzonek drzew i krzewów, kilkanaście tysięcy uczestników i aż 3723 uratowanych od wycięcia drzew – to liczbowe podsumowanie ośmiu dotychczasowych edycji powiatowej akcji „Drzewko za makulaturę”. 29 września rusza kolejna jednodniowa zbiórka makulatury.
Przyjazny środowisku, nagrodzony licznymi trofeami za edukację ekologiczną swoich mieszkańców samorząd powiatu bełchatowskiego organizuje 7 września wyjątkowy festyn w centrum Bełchatowa. Wśród atrakcji Eko-pikniku są m.in. występy artystyczne, stoiska ze zdrowymi przekąskami i miodami, konkursy z nagrodami, ciekawe warsztaty.
Parada Wolności dla Ziemi i Jarmark Ekologicznych Rozmaitości to znaki firmowe tego wydarzenia. Powiatowe Obchody Dnia Ziemi, organizowane od lat przez bełchatowskie starostwo, zgromadziły w centrum Bełchatowa, kilkaset osób, głównie przedszkolaków i uczniów. Wszystkich łączyła jedna idea: promocja troski o środowisko.
Przygotowania do tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi trwają. Barwny i głośny finał będzie mieć miejsce w centrum Bełchatowa 15 czerwca. Wbrew pozorom czasu nie zostało wiele. Placówki wychowawcze i szkoły chętne wziąć udział w PODZ mają czas do końca marca na przesłanie zgłoszenia do starostwa.
Milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie wzięli udział w ekologicznych feriach, których bohaterem było powietrze. Pogadanki, zajęcia plastyczne, doświadczenia fizykochemiczne były dla maluchów także atrakcyjną formą spędzania czasu.
Aż 365 uczestników zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Przesłuchania trwały aż dwa dni, 29 i 30 listopada.
Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Konkursy z nagrodami, stoiska ekologicznych rozmaitości, występy artystyczne i degustacja potraw będą miały miejsce podczas tegorocznego Eko-pikniku. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, w tym w dwóch rywalizacjach (festiwal piosenki, konkurs plastyczny)  muszą wcześniej się zgłosić przekazując organizatorowi kartę zgłoszenia. Informacji udziela wydział ochrony środowiska w starostwie.
Coroczny powiatowy finał obchodów Dnia Ziemi to dowód na to, że zwłaszcza najmłodsi mieszkańcy dostrzegają piękno przyrody i potrzebę ochrony naszej niebieskiej planety. Barwny, uliczny korowód dzieci i dorosłych z ekologicznymi hasłami na transparentach, stoiska rękodzieła z wykorzystaniem surowców wtórnych, gry i zabawy na temat środowiska naturalnego złożyły się na tegoroczne wydarzenie, przygotowane przez bełchatowskie starostwo.