Piątek 23 sierpnia 2019

Milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie wzięli udział w ekologicznych feriach, których bohaterem było powietrze. Pogadanki, zajęcia plastyczne, doświadczenia fizykochemiczne były dla maluchów także atrakcyjną formą spędzania czasu.
Aż 365 uczestników zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Przesłuchania trwały aż dwa dni, 29 i 30 listopada.
Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Konkursy z nagrodami, stoiska ekologicznych rozmaitości, występy artystyczne i degustacja potraw będą miały miejsce podczas tegorocznego Eko-pikniku. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, w tym w dwóch rywalizacjach (festiwal piosenki, konkurs plastyczny)  muszą wcześniej się zgłosić przekazując organizatorowi kartę zgłoszenia. Informacji udziela wydział ochrony środowiska w starostwie.
Coroczny powiatowy finał obchodów Dnia Ziemi to dowód na to, że zwłaszcza najmłodsi mieszkańcy dostrzegają piękno przyrody i potrzebę ochrony naszej niebieskiej planety. Barwny, uliczny korowód dzieci i dorosłych z ekologicznymi hasłami na transparentach, stoiska rękodzieła z wykorzystaniem surowców wtórnych, gry i zabawy na temat środowiska naturalnego złożyły się na tegoroczne wydarzenie, przygotowane przez bełchatowskie starostwo.
Referat ds. edukacji ekologicznej wspiera działalność w zakresie zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska w placówkach oświatowych. Blisko 60 tysięcy złotych zostało przekazane w 2017 r. na nagrody dla uczestników ww. konkursów.
Lider polskiej ekologii, czyli samorząd powiatu bełchatowskiego już przygotowuje się do tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Ziemi. To duże i widowiskowe wydarzenie zaplanowano 2 czerwca. W ciągu najbliższego miesiąca swój udział mogą zgłaszać szkoły i placówki wychowawcze.
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci. Przedstawicielom zwycięskich placówek nagrody wręczył Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego starostwo organizuje 15 października bezpłatny wyjazd do Rezerwatu Niebieskie Źródła, Skansenu Rzeki Pilicy i Grot Nagorzyckich. Zapisywać można się telefonicznie. Decyduje kolejność zgłoszeń.