Sobota 27 kwietnia 2024

Oszczędzając wodę dbam o przyrodę

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie poznawały przez kilka dni tajemnice wody. Wiedzę zdobywały nie tylko słuchając prelekcji, ale doświadczając różnych właściwości wody poprzez zabawę. Tę inicjatywę współorganizowało dla milusińskich bełchatowskie starostwo w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców powiatu.
glowne
Trzy grupy wiekowe przedszkolaków wzięły udział w zajęciach pod wspólnym tematem „Oszczędzając wodę dbam o świat i przyrodę”. To przedsięwzięcie pozwoliło dzieciom na usystematyzowanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony najbliższego środowiska. Maluchy uczyły się oszczędzania wody i dbania o jej czystość w naturze. Poznały rodzaje zbiorników wodnych, miejsca ich występowania i charakterystykę. Do zabaw plastyczno- technicznych, w których woda była głównym bohaterem, zostały wykorzystane eko- odpady (papier, tektura, plastik, sznurek), a dzieci poznały, jak można dać im „drugie życie”. Na zakończenie akcji dzieci wykonały makiety morskiego ekosysytemu.
Opr. A. Zawodzińska
Zespół ds. Promocji