Piątek 26 kwietnia 2024

Pora pomyśleć o repertuarze na eko-festiwal

Soliści i zespoły mogą wystąpić na Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się w ramach tegorocznego Eko-Pikniku. Można zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do 5 września. Finał zaplanowano 10 września na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie!
festiwal glowne
Powiatowy konkurs piosenki ekologicznej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego. To placówki zgłaszają swoich podopiecznych, jedna placówka może zgłosić po jednym kandydacie w każdej kategorii konkursowej. Udział w rywalizacji należy poprzedzić przesłaniem karty zgłoszeniowej do bełchatowskiego starostwa. W jej treści trzeba wskazać tytuł piosenki. Ważne, by repertuar odzwierciedlał główną ideę przedsięwzięcia, którą jest edukacja ekologiczna. Termin zgłoszeń upływa 5 września. Podczas Eko-Pikniku artyści zaprezentują utwory, a występ zostanie poddany ocenie jury. Zgodnie z regulaminem kryteriami oceny będą m.in. wartość edukacyjna piosenki, poziom warsztatu wykonawczego i ogólny wyraz artystyczny. Jak pokazuje wieloletnia historia tej powiatowej inicjatywy, festiwal jest zawsze bardzo widowiskowy dzięki pomysłowym, kolorowym kostiumom, które same w sobie także stanowiły wartość edukacyjną z racji wykorzystania naturalnych materiałów i surowców wtórnych.

- Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu tym bardziej serdecznie, że są w nie zaangażowani nie tylko najmłodsi, ale także nauczyciele, wychowawcy, rodzice i dziadkowie – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Jak co roku przygotujemy dla laureatów wartościowe nagrody, by nie tylko podziękować i docenić trud przygotowania się do konkursu, ale także motywować do aktywności na rzecz ochrony przyrody. Powiatowy Eko-piknik odbędzie się 10 września.

Regulamin festiwalu i karta zgłoszenia w załącznikach pod artykułem.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji

Karta zgloszenia (odt) 0.02mb (Pobrań: 80)
Regulamin Festiwalu Piosenki Ekologicznej (pdf) 0.91mb (Pobrań: 143)