Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Zajęcia dodatkowe nie muszą być nudne TEATR, KINO, POKAZ ROBOTYKI i wiele, wiele innych ciekawych propozycji…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
To wszystko w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ– dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” mają zapewnione uczniowie zawodowych szkół...

To wszystko w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ– dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” mają zapewnione uczniowie zawodowych szkół ponadgimnazjalnych w ZSP NR 3 w Bełchatowie, ZSP NR 4 w Bełchatowie, ZSP w Zelowie i SOSW w Bełchatowie. W projekcie bierze udział 1013 uczniów. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie zajęć dodatkowych z przedmiotów zawodowych oraz języka polskiego, angielskiego czy niemieckiego, matematyki, fizyki, informatyki, również z elementami AUTO-CAD, a nawet w-fu. W zależności od kierunków kształcenia w szkole odbywają się zajęcia z przedsiębiorczości, ekonomii, gastronomii, żywienia i gospodarstwa domowego, kosmetyki, logistyki, budownictwa, górnictwa, elektryki, elektroniki, mechaniki czy diagnozowania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych               i rolniczych czy też diagnozowania i naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w projekcie mają sposobność korzystania z doradztwa zawodowego w ramach utworzonego tam Szkolnego Ośrodka Kariery.

W ramach projektu w ZSP NR4 w Bełchatowie odbył się już pierwszy pokaz połączony z warsztatami na temat robotyki i nowoczesnych technologii XXI wieku, wykłady specjalistów jak również pokaz walk robotów. W pokazie wzięli udział nie tylko uczniowie ZSP NR 4, ale również uczniowie innych bełchatowskich szkół oraz uczniowie szkół z Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego. W tej szkole przewidziane są kolejne pokazy, takie jak barmański, baristów czy nowoczesnego makijażu.


W związku z pojawieniem na ekranach kin filmu, który jest adaptacją napisanej jeszcze w czasie okupacji niemieckiej książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”, 145 uczniów miało możliwość udziału w projekcji filmu o tym samym tytule w kinie „Helios” w Bełchatowie.

Wszystkie działania w projekcie zostały tak zaplanowane, aby uczniowie odnieśli jak najwięcej korzyści. Oprócz zajęć dodatkowych wszystkich uczestników projektu czeka wiele ciekawych wyjazdów m. in. na targi branżowe do Łodzi i Poznania, wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wyjazdy do przedsiębiorców, wyjazdy do teatru i muzeum oraz wyjścia do kina na kolejne projekcie filmowe. W ramach projektu zostanie też zakupionych wiele pomocy dydaktycznych, które ułatwią naukę młodym ludziom.

 

Projekt potrwa do 30.06.2015 r. 

 


Katarzyna Łęgowiak

Asystent ds. naboru i promocji

← powrót