23-01-2018
19 stycznia w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się uroczyste powiatowe podsumowanie roku, który obfitował w sukcesy zarówno w dziedzinie kultury jak i sportu.
Gospodarzami uroczystości byli Waldemar Wyczachowski - Starosta Bełchatowskiego i Grzegorz Gryczka – Wicestarosta i jednocześnie Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu.
Bohaterami tej uroczystości zostali wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni artyści, sportowcy i trenerzy.
Wyróżnieni Nagrodą Starosty Bełchatowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury zostało 5 artystów.
Pan Arkadiusz Kuśmierek
Pan Arkadiusz jest tancerzem grupy „Taniec Bez Barier”.Od 2012 roku jest wielokrotnym Mistrzem Polski w kategorii combi promotion. Reprezentował Powiat Bełchatowski na wielu konkursach tanecznych zdobywając medale na turniejach tańca w Polsce. Otrzymał Nagrodę Starosty Bełchatowskiego o wartości 2.000 zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Pan Tomasz Orłowski
Tomasz jest jest uczniem klasy saksofonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie. Umiejętności techniczne i wyjątkowa muzykalność pana Tomasza Orłowskiego zostały docenione na wszystkich konkursach w których brał udział. Otrzymał Nagrodę Starosty Bełchatowskiego o wartości 2.000 zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Pan Konrad Fiszer
- utalentowany instrumentalista, (główny instrument – flet) biorący udział w licznych koncertach. Otrzymał Nagrodę Starosty Bełchatowskiego wartości 2.000 zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Pan Szymon Sobutkowski
– utalentowany instrumentalista, (główny instrument – organy), akompaniator i chórzysta biorący udział w licznych koncertach i festiwalach. Otrzymał Nagrodę Starosty Bełchatowskiego o wartości 1500 zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Pan Mariusz Gosławski
– artysta plastyk biorący udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Prowadzi warsztaty i prelekcje. Jest wielkim propagatorem kultury japońskiej – docenionym przez Ambasadę Japonii w Polsce. Otrzymał Nagrodę Starosty Bełchatowskiego wartości 1500 zł za działalność na rzecz upowszechniania kultury.
Nagrody za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportowej i szkoleniowej otrzymali:
Pan Waldemar Stawowczyk za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w klasie DS2 w Mistrzostwach Europy WSA w psich zaprzęgach;
Pani Marta Mysur za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Mistrzostwach Europy Seniorów w konkurencji drużynowych technik specjalnych kobiet - taekwondo;
Pani Alina Stasiak za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Europy Juniorów w kickboxingu w Formule K1-Rules;
Pani Ida Lis za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zdobycie Mistrzostwa Świata Juniorek do lat 18 w trójboju siłowym w kategorii 63 kg;
Pani Aleksandra Gaworska za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Świata w Londynie w sztafecie 4x400m kobiet;
Pan Filip Chrosta za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 300m ;
Pan Szymon Woźniak za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II m w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na dystansie 200m.
Pan Krystian Gortat za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Pucharze Europy Taekwondo Seniorów kat. indywidualne układy mężczyzn II dan seniorów;
Pani Magdalena Kulbat za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I m w Pucharze Europy Taekwondo – indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 48 kg.;
Pani Maja Matyśkiewicz za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na dystansie 60m;
Pan Kacper Wośko za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 1000m;
Pani Aleksandra Dawidziak za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na dystansie 600m;
Pani Karolina Stępień za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I miejsca w Kryterium Ulicznym w Kolarstwie Szosowym;
Pani Julia Grzelewska za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójskoku;
Pan Filip Kazimierczak wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, kat. 84 kg;
Pan Adam Patrzyk za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w w skoku w dal;
Pan Daniel Stępień za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym kat. 63 kg;
Pani Joanna Osowska za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III m w Mistrzostwach Polski Juniorów Taekwondo – indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 65 kg.;
Pani Zuzanna Maciejewska za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Taekwondo - indywidualne walki kobiet w kat. wagowej do 50 kg.;
Pani Natalia Krześlak za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie I miejsca w Finale Pucharu Polski w kolarstwie szosowym;
Pani Patrycja Hałubińska za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie III miejsca w Memoriale Stanisława Szozdy;
Pan Mateusz Wojtasik za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim - Memoriał Henryka Łasaka w kolarstwie szosowym;
Pan Mateusz Pawlak otrzymał nagrodę w wysokości 500 złotych za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej, w szczególności za zajęcie IV miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w w biegu na dystansie 1000m;
Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie szkoleniowej w roku 2017 ponadto otrzymali:
Pan Łukasz Mantyk Trener LA – otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej;
Pan Michał Tybora Trener trójbój siłowy– otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej;
Pan Michał Benben Trener Kick-boxing – otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej ;
Pan Wiktor Karnawalski Trener Taekwondo – otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej;
Pan Andrzej Olczyk Trener zapasy – otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej;
Pan Janusz Włastowski Trener zapasy – otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia w działalności szkoleniowej.
Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2017 otrzymali:
Dominika Proszaka – za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Piotra Drygowskiego - za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Igora Jasińskiego - wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Nikolę Niepsuj – za godne reprezentowanie barw klubu BTS „AS” Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego ( tenis ziemny )
Jakuba Rzepeckiego – za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Piotra Klimczyka – za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Wiktora Majdę - za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Krystiana Michalskiego – za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Norberta Kubika – za godne reprezentowanie barw klubu GKS Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (zapasy styl grecko-rzymski );
Maję Naturalną – wyróżnienie za godne reprezentowanie barw klubu LSKK Lityński Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego ( kolarstwo szosowe);
Annę Olczyk –za godne reprezentowanie barw klubu BKL Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (lekkoatletyka);
Oskara Łuckiego – za godne reprezentowanie barw klubu BKL Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju
i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego (lekkoatletyka).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uhonorowanym sportowcom i trenerom.