Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna przy Bursie Szkolnej

Kolejne wyjątkowe miejsce powstało na mapie Bełchatowa dzięki tzw. zielonym środkom Powiatu Bełchatowskiego. Przy Bursie Szkolnej utworzona została ścieżka przyrodniczo – edukacyjna. Odbiór końcowy inwestycji odbył się z udziałem pracowników Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
bursa ścieżka-8313-6
Koszt zadania wyniósł blisko 221,2 tys. zł. Na ścieżce edukacyjno – przyrodniczej jest zamontowanych 8 tablic edukacyjnych wzdłuż alejki, nowe ławki, drewniana altana wyposażona w ławki i stoły, miejsca pod palenisko z kamieni otoczaków, budki lęgowe oraz domki dla owadów. W ramach inwestycji wykonano ponadto m.in. renowację istniejących ławek i alejek glinkowo – żwirowych, nasadzenia w postaci krzewów ozdobnych , drzew owocowych starych odmian i roślin cebulowych oraz cięcia pielęgnacyjne i regenerację trawnika.
W ramach finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej wykonano ponadto modernizację istniejącego systemu solarnego na budynku Bursy Szkolnej w Bełchatowie. Odbył się już odbiór końcowy inwestycji, której koszt wyniósł 250 tys. zł. Wcześniej wykonano też instalację fotowoltaiczną.