Środa 01 maja 2024

Uroczysta gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej

W minioną sobotę, w MCK w Bełchatowie, zuchy, harcerki i harcerze zrzeszeni w Hufcu ZHP Reduta, działającym na terenie naszego powiatu, spotkali się na I Gali Dnia Myśli Braterskiej, którą honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
harcerze-1-7-21

W trakcie spotkania rozstrzygnięty został plebiscyt „PROaktywni”. Nagrody przyznano w 11 kategoriach, m.in. Zuch na szóstkę, Złota rączka, Głowa stada czy Zastęp nad zastępami. Nie zabrakło też harcerskich piosenek i dobrej zabawy.
Podziękowania otrzymały również osoby i instytucje od lat wspierające harcerzy. W imieniu Starosty statuetkę odebrał Członek Zarządu Powiatu Radosław Herudziński.
Dzień Myśli Braterskiej upamiętnia urodziny założyciela ruchu skautowego i jego żony Olave Baden-Powell „Naczelnej skautki świata”, przypada na 22 lutego i jest świętem przyjaźni i braterstwa skautów na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.