Poniedziałek 29 kwietnia 2024

VI Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Ziemie polskie w latach 1764 – 1815”

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Ziemie polskie w latach 1764 – 1815”, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
konkurs ziemie polskie 1764-1815-6156-13

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bełchatowskiego, w rywalizacji indywidualnej wzięły udział szkoły z Bełchatowa: I LO, II LO, III LO, IV LO, VI LO oraz Technikum Energetyczne.
Poza promowaniem zdolnych uczniów celem konkursu jest również kształtowanie postaw historycznych, poszerzenie wiedzy historycznej, rozwijanie zainteresowań uczniów historią Polski, wdrożenie uczniów do samokształcenia.
Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań testowych sprawdzających wiedzę o ziemiach polskich w latach 1764 – 1815.
Laureaci konkursu:
I miejsce i czek na 250 zł – Paulina Krawczyk - IV LO Bełchatów,
II miejsce i czek na 150 zł – Filip Drygalski - VI LO Bełchatów,
III miejsce i czek na 100 zł – Szymon Koc - VI LO Bełchatów.
Gratulujemy!!!