Poniedziałek 29 kwietnia 2024

XXI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr w ZSP 1 w Bełchatowie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego.
konkurs ortograficzny-6913-15
Celem konkursu jest popularyzowanie zagadnień związanych z kulturą języka, zachęcanie uczniów do poznawania zasad ortografii polskiej oraz sprawdzenie umiejętności praktycznego zastosowania zasad ortografii i interpunkcji polskiej.
Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: licea ogólnokształcące i szkoły zawodowe.
W konkursie udział wzięło 15 uczestników trzech szkół zawodowych, tj.: Technikum Energetycznego w Bełchatowie, ZSP nr 2 w Bełchatowie, ZSP w Zelowie oraz 21 uczestników z sześciu liceów, tj.: I LO w Bełchatowie, IV LO w Bełchatowie, III LO w Bełchatowie, VI LO w Bełchatowie, ZSP w Kleszczowie oraz LO w Zelowie.
Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda i wykonanie ćwiczeń ortograficznych, które umieściliśmy w relacji fotograficznej.
Laureatom XXI Powiatowego Konkursu Ortograficznego w imieniu Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr nagrody wręczyła Agnieszka Wasilewska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie:
Licea:
I miejsce i czek na 250 zł Aleksandra Gieras I LO w Bełchatowie