Wtorek 11 maja 2021

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz obostrzenia, są o wiele skromniejsze niż w poprzednich latach. W kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła  i Św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę, a pod tablicą upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiciele władz uczcili majowe święto, tak ważne dla każdego Polaka. Powiat reprezentowali Wicestarosta Jacek Bakalarczk i Członek Zarząd Marek Jasińki.
główne
Przed mszą św., która rozpoczęła się o godz. 12.00 przedstawiciele miasta i powiatu bełchatowskiego w imieniu mieszkańców złożyli symboliczną wiązankę pod tablicą pamiątkową, która symbolizuje nasz hołd dla tej ważnej historii naszego kraju. Ze względu na pandemię i panujące obostrzenie w nabożeństwie uczestniczyła ograniczona liczba osób.
Święto Narodowe 3 Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku.


 

Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

 
← powrót