Niedziela 28 kwietnia 2024

ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY - finał

Szymon Pabich z  II LO w Bełchatowie prawo jazdy ma prawie w kieszeni. Wygrał konkurs wiedzowy z zakresu przepisów o ruchu drogowym, kurs w ośrodku szkolenia i nawigację samochodową dostał jako nagrody. Gratulujemy!

W dniu 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – w etapie szkolnym wzięło udział 251 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Do finału przystąpiło 16 osób, które rozwiązywały test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Szymon Pabich - II Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie,

II miejsce - Beniamin Zamorski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie,

III miejsce – Anna Wiśniewska - I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie.

Laureaci otrzymali następujące nagrody:

I miejsce – nieodpłatny kurs prawa jazdy kat. B ufundowany przez właściciela ośrodka szkolenia kierowców „TOP-CAR” oraz nawigacja samochodowa ufundowana przez Starostę Bełchatowskiego - Szczepana Chrzęsta; II miejsce - nieodpłatny kurs prawa jazdy kat. B ufundowany przez właściciela ośrodka szkolenia kierowców „EKSTERN” ; III miejsce – rabat w wysokości 75% na kursie prawa jazdy kat. B  ufundowany przez właściciela ośrodka szkolenia kierowców „HYŻY”. Nagrody książkowe wręczył laureatom konkursu Krzysztof Szymański, Prezes Polskiej Fedreacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.

Ponadto pierwsza 10-tka uczestników etapu szkolnego otrzymała bony o wartości 100 zł do wykorzystania w następujących ośrodkach szkolenia kierowców: AUTO-PRIMA, SPEED, EKSTERN, HYŻY, TOP-CAR.

Wszyscy uczestnicy gali finałowej konkursu mogli spróbować swoich sił na symulatorze nauki jazdy, uczestniczyli w pokazie ratownictwa medycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa z Bełchatowa, wysłuchali prelekcji sierżanta sztabowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie Łukasza Luby oraz mogli zapoznać się z ofertą ośrodków szkolenia kierowców z terenu Bełchatowa zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego.

Gali finałowej konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy” towarzyszyła akcja pod nazwą „Widoczny – bezpieczny”, w ramach której włodarze powiatu wraz z policjantami rozdawali rowerzystom kamizelki odblaskowe i apelowali o bezpieczne poruszanie się na drogach i ścieżkach rowerowych.  Z pewnością tego typu inicjatywy promujące bezpieczeństwo młodych kierowców na drogach będą kontynuowane w przyszłości.

Monika Selerowicz, Główny Specjalista ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie; Foto: Agnieszka  Zawodzińska