Poniedziałek 06 grudnia 2021

Akcja "Drzewka za makulaturę" już 23 października

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Jabłonie, wejglle, hortensje na pniu, brzozy, sosny, kaliny tego rodzaju rośliny będą czekać na mieszkańców, którzy wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Drzewka za makulaturę”. Na parkingu przy budynku starostwa będzie można dostać różne sadzonki drzew. Wystarczy przynieść stare książki, gazety, czyli ogólnie mówiąc makulaturę. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zaprasza wszystkim mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w tej akcji.
1
„Drzewka za makulaturę” to akcja, którą powiat organizuje od 2010 roku. Jest jednym z przykładów działań, służących edukacji ekologicznej i poprawie walorów krajobrazowych regionu (rozdawanie sadzonek drzew i krzewów). Liczba uczestników rośnie z roku na rok i jest już mierzona tysiącami osób, dziesiątkami ton odzyskanej makulatury i tysiącami uratowanych od wycięcia drzew. XI edycję akcji „Drzewka za makulaturę” zaplanowano na 23 października, trwać będzie od godziny 8.30 do momentu wyczerpania sadzonek, jednak nie dłużej niż do 13.30, na parkingu przed Starostwem Powiatowym.

Poprzednie edycje pokazały, że akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, do tego stopnia, że od rana w dniu akcji przy budynku starostwa ustawia się długa kolejka. Bycie „eko” to już nie tylko moda, ale styl życia - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Zasady udziału w akcji są proste: każdy uczestnik, który przyniesie do 5 kg makulatury dostanie dwie sadzonki, powyżej 5kg – 4 sadzonki, powyżej 50 kg – 10 sadzonek roślin.Starostwo dla uczestników zakupi 4820 szt drzew i krzewów w tym: tuje szmaragd, hortensje na pniu, lilak pospolity, hosta, wierzba hackuro nishiki, czereśnie w odmianach, berberysy orange rocket. Nadleśnictwo przekaże 4 000 sztuk roślin takich jak: sosna zwyczajna, świerk pospolity, jodła pospolita, dąb szypułkowy,buk zwyczajny. Współorganizatorem akcji jest również firma EKO-REGION, która udostępni kontenery, wagi, zapewni pomoc swoich pracowników, a także przekaże 3 tys zł na zakup roślin.

Podczas X edycji akcji zebrano 30 ton makulatury.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespoł ds. Promocji
← powrót