Sobota 27 kwietnia 2024

Autorzy lapbooków o papieżu nagrodzeni

Pięćdziesiąt prac plastycznych wpłynęło na XIX Powiatowy Konkurs „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Dzieci wykonywały lapbooki, w których przedstawiały wybrane wątki z życia polskiego papieża. Podczas obchodów Dnia Patrona Bełchatowa św. JP II ogłoszone zostały wyniki rywalizacji. Laureatom pogratulowały i nagrody wręczyły Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, patron honorowy konkursu i Mariola Czechowska, Prezydent Bełchatowa.
glowne1
I miejsce zajęła Weronika Zajączkowska. Uczennica klasy V w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie przyznała, że swoją pracę robiła dwa dni, ale też „zahaczyła” o noc. Dla zdolności dziewczyny dużo podziwu ma Małgorzata Matuszak, katechetka.

- Weronika jest wyjątkową uczennicą, bardzo utalentowaną, pracowitą, ambitną i skromną. Wartości, które prezentuje są niewątpliwie pielęgnowane w jej domu i rodzinie – mówi Małgorzata Matuszak. - Dodam, że nasza uczennica była laureatką tego konkursu również w ubiegłym roku.

II miejsce w konkursie zajęli ex equo Zuzanna Kalisiak (SP Dobrzelów) i Igor Nowicki (SP13 Bełchatów), III miejsce - Igor Kosacki (SP Drużbice) i Ewa Retkiewicz (SP Łobudzice/Bujny Szlacheckie), Michalina Wojtowicz (SP13 Bełchatów). Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Piekarski (SP Drużbice) i Marcel Zgoda (SP13 Bełchatów).

Organizatorami XIX Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II” w bieżącym roku były Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie oraz Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Bełchatowie. Jak powiedziała na uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie Ewa Kępa, dyrektor SP nr 5, prace plastyczne były pomysłowe i świadczące o nieprzeciętnej wiedzy i dociekliwości autorów. Duże zainteresowanie konkursem o papieżu jest motywujące dla jego organizatorów i fundatorów nagród. To pozwala mieć pewność, że przyszłość jubileuszowej, 20.edycji, nie jest zagrożona.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds Promocji