Wtorek 07 maja 2024

Badania bezpłatnie i bez skierowania

Samorząd województwa łódzkiego informuje, iż finansuje relizację kilku programów zdrowotnych adresowanych do mieszkańców województwa łódzkiego, w ramach których wykonywane będą bezpłatne badania dla chętnych osób.  Nie będzie też wymagane specjalne skierowanie lekarskie.

Samorząd województwa łódzkiego informuje, iż finansuje relizację kilku programów zdrowotnych adresowanych do mieszkańców województwa łódzkiego.  Do końca listopada 2013 r. będą realizowane następujące programy zdrowotne:

1. Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży.

2. Program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV.

3. Zapobieganie rozwojowi niedowidzenia – wczesne wykrywanie wad wzroku i zeza  u dzieci.

4. Program zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2.

Badania w ramach ww. programów sa wykonywane bezpłatnie i bez skierowania lekarskiego. Szczegółowe informacje na temat ww. programów wraz ze wskazaniem ich realizatorów są dostępne na stronie internetowej województwa łódzkiego www.lodzkie.pl w zakładce "programy wojewódzkie".