Środa 01 maja 2024

Będzie ekologiczne patio na dziedzińcu Energetyka

Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 169 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Łódzkiego na zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca ZSP 1 w Bełchatowie w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – „Ogrody przyjazne naturze” .
wizualizacja 1
Dzięki inwestycji "Utworzenie miejsca edukacji ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie", której łączny koszt wyniesie prawie 232 tys. zł, uczniowie Energetyka będą mogli w przyjaznych i bezpiecznych warunkach spędzać czas na przerwach między lekcjami.

Zadanie obejmuje szeroki zakres prac: uporządkowanie i wymodelowanie terenu, utwardzenie nawierzchni zapewniającej komunikację, wykonanie pergoli zacieniającej zabezpieczonej przed działaniem warunków atmosferycznych, wykonanie nawodnienia terenu, wertykulacji i aeracji terenu oraz dosiew nasion traw na powierzchni ok. 350m², montaż ażurowego ogrodzenia i obsadzenie ogrodzenia pnączami, wykonanie nasadzeń w postaci roślin cebulowych, bylin, krzewów, pnączy i małych drzew oraz wyposażenie terenu w ławki, stoliki, stół betonowy z krzesełkami do gier (szachy, warcaby), kosze mocowane do podłoża, tablice edukacyjne, karmniki, a także donice z roślinami.

Więcej informacji na stronie: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/ogrody-przyjazne-naturze-dotacje-przyznane-202402281143