• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗

Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
Rozegrany w weekend (23-26.11). III Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego zgromadził na starcie największą w dziesięcioletniej historii polskiego curlingu liczbę drużyn i zawodników. Zawody odbyły się na powiatowym lodowisku Powiatowego Centrum Sportu.

W dniach 23-25 listopada został rozegrany III Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Zawody odbyły się na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Zgromadziły na starcie największą w dziesięcioletniej historii polskiego curlingu liczbę drużyn i zawodników. Zgłoszenia do turnieju przesłało ponad 40 zespołów, z których do turnieju zakwalifikowano 36. Po raz pierwszy w Polsce turniej został rozegrany na 6 torach jednocześnie. Wszystkie zespoły rozegrały po 4 mecze rundy zasadniczej. Najlepsza dwunastka wystąpiła później w meczach finałowych.

W meczach pierwszej fazy rozgrywek najlepiej zaprezentowały się zespoły AZS Gliwice Smok (skip Andrzej Augustyniak; skip - kapitan drużyny curlingowej, który kieruje grą drużyny), MKS Axel Toruń (skip Bartosz Dzikowski), RKC Halonet Ruda Śląska (skip Maciej Cesarz) i Rosjanie z drużyny Kaliningrad (skip Leonid Rivkind) – wszystkie zespoły nie przegrały meczu i zgromadziły 7 punktów. Przy równej ilości punktów o kolejności decydowała różnica wygranych partii i w finale spotkały się drużyny z Gliwic i z Torunia. Aktualni mistrzowie Polski – AZS Gliwice – słabo rozpoczęli mecz przegrywając trzy kolejne partie, w których posiadali „przywilej ostatniego kamienia” i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. MKS Axel zwyciężył ostatecznie 5:1 i Puchar Starosty Bełchatowskiego powędrował do Torunia.

W meczu o 3 miejsce obrońcy tytułu RKC Halonet zwyciężyli 7:1 i Rosjanie musieli zadowolić się 4 miejscem.

Na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy słabo spisały się nasze drużyny reprezentacyjne z Katowic, sklasyfikowane na 13 miejscu - Kamikaze i 22 - Marlex. Z drużyn naszego regionu najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Monkey Man POS Łódź (7 miejsce), na 19 i 28 miejscu sklasyfikowane zostały zespoły Bełchatowskiego Klubu Curlingowego. Złotej Szczotki, czyli nagrody przechodniej za zajęcie ostatniego miejsca w turnieju – udało się  pozbyć zawodnikom z Warszawy, którzy przekazali nagrodę ekipie z Gdańskiego Klubu Curlingowego.

Uroczystość otwarcia i ceremonię wręczenia nagród zaszczycili swoja obecnością m.in. czlonek Zarządu Województwa Łódzkiego -  Dariusz Klimczak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Jacek Zatorski, Prezes PEC Bełchatów - Wojciech Gwoździk oraz gospodarze i pomysłodawcy turnieju, tj. Starosta Bełchatowski -  Szczepan Chrzęst, wicestarosta Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu - Krzysztof Gajda, dyrektor PCS Bełchatów - Anita Muszyńska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów - Galerie.