Sobota 27 kwietnia 2024

Bełchatowianie oddali hołd powstańcom warszawskim

1 sierpnia, w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, mieszkańcy oddali cześć walczącym o wolność. Zawyły syreny, miasto przystanęło na moment. Pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian złożono kwiaty

Bełchatowianie uczcili pamięć tysięcy powstańców warszawskich, którzy 72 lata temu, 1 sierpnia, rozpoczęli walkę o wolną Polskę. W godzinę ,,W” w mieście zawły syreny i zabiły kościelne dzwony, mieszkańcy przystanęli na moment. Na ulicy Kościuszki odpalono race.

Pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian przedstawiciele samorządów, instytucji i stowarzyszeń złożyli kwiaty. Powiat bełchatowski reprezentowali Dorota Pędziwiatr, przewodnicząca Rady Powiatu w Bełchatowie i Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta. W mieście pojawiły się także powstańcze krzyże symbolizujące 63 dni powstania. W czterech punktach Bełchatowa rozstawili je harcerze.

Zespół ds. Promocji