Wtorek 14 maja 2024

Bezkonkurencyjny Gryfinek

Powiat Bełchatowski, w odpowiedzi na zaproszenie z Centrum Kultury Gminy Ustka, uczestniczył w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Powiatowa maskotka, nazywana Gryfinkiem lub po prostu lwem, brała udział w tym przedsięwzięciu po raz czwarty, ale po raz pierwszy zwieńczyła wielkim sukcesem.

W dniach 19-20 lipca br. Powiat Bełchatowski, w odpowiedzi na zaproszenie skierowane z Centrum Kultury Gminy Ustka, uczestniczył w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Powiatowa maskotka, nazywana Gryfinkiem lub po prostu lwem, brała udział w tym przedsięwzięciu po raz czwarty, ale po raz pierwszy zwieńczyła wielkim sukcesem. Bełchatowski Gryfinek zdobył najwięcej głosów w plebiscycie publiczności na najsympatyczniejszą maskotkę, pokonując w tej rywalizacji blisko 30 innych pluszaków - gigantów.

- Tytuł najlepszej maskotki dał mi naprawdę wiele satysfakcji – mówi Paweł Lesiak, inspektor w Wydziale Administracyjno - Gospodarczym w starostwie, wcielający się w rolę Gryfinka. -  Jednakże mojego udziału w Zjeździe Maskotek nie traktuję jako rywalizacji połączonej z chęcią zwycięstwa. Takie podejście byłoby nie tylko stresujące, ale narażone na przykrość ewentualnej porażki. Będąc w Rowach nastawiam się każdorazowo na wykonanie misji, czyli sprawienie radości dzieciom, promowanie Powiatu Bełchatowskiego, jako otwartego i życzliwego regionu o dużym potencjale.

Powiat Bełchatowski w Rowach promował się nie tylko poprzez maskotkę, ale również na gościnnym dla turystów stoisku. Czekały tu foldery i mapy naszego regionu, gadżety promocyjne i słodkie niespodzianki dla najmłodszych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malucha, w którym dzieci mogły pobudzić swoją fantazję kolorując rysunek naszego Gryfinka. Udział w corocznym  Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach jest stałym elementem współpracy Powiatu Bełchatowskiego z Powiatem Słupskim.

Aleksandra Kałużna

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu