Piątek 26 kwietnia 2024

Blisko 2 mln zł na remont drogi

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu poruszono temat remontu drogi Nowy Janów- Kluki. Droga jest w złym stanie technicznym, dlatego podjęto decyzje o remoncie, na który przekazane zostaną blisko 2 mln zł.

janow glowne
Biorąc pod uwagę położenie drogi powiatowej z Kluk, przez Janów do Rogowca i jej zły stan techniczny,zapadła decyzja o jak najszybszym jej remoncie. W trakcie dzisiejszej sesji Rady Powiatu radni podjęli decyzje o przekazaniu funduszy na ten cel. Na przeprowadzenie inwestycji złożono wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych pn.: „Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1902E od msc. Nowy Janów do msc. Kluki - I Etap” niestety nie został rozpatrzony pozytywnie. Dlatego Zarząd Powiatu niezwłocznie podjął decyzje o przekazaniu funduszy na ten cel.

- Droga musi być jak najszybciej wyremontowana, by ułatwić mieszkańcom w sposób bezpieczny i komfortowy docieranie do swoich domów i miejsc pracy - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Zakres przedmiotowej inwestycji polegać będzie na odtworzeniu nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1902E na odc. Nowy Janów – Kluk. Koszt to blisko 2 mln zł. Zadanie to nie udałoby się zrealizować bez pomocy finansowej Gminy Bełchatów.
Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji