Piątek 26 kwietnia 2024

Cyfrowy Powiat: Nowe komputery dla ZSP nr 2 w Bełchatowie

We wtorek, 7 lutego, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr przekazała nowe zestawy komputerowe warte blisko 30 tysięcy złotych dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Cyfrowy Powiat”.
IMG_7379 (Copy)
- Pandemia pokazała, jak duże znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców ma sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy, a celem projektu, do którego przystąpiliśmy jest właśnie dodatkowe wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych i zwiększenie cyberbezpieczeństwa – mówi Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i dodaje: - Dzisiaj przekazujemy zestawy komputerowe dla „Ekonomika”, bo wiemy jak istotne w edukacji jest, by młodzież miała do dyspozycji nowoczesny i bezpieczny sprzęt IT. Konieczne jest zarówno doposażanie szkół w ten sprzęt, jak i jego wymiana. Z kolei dla sprawniejszego funkcjonowania starostwa wcześniej już zakupiliśmy m.in. system operacyjny, oprogramowanie narzędziowe, skaner dokumentowy, podpisy kwalifikowane, a w planie jest jeszcze zakup usługi audytu bezpieczeństwa.

Na realizację całego projektu „Cyfrowy Powiat” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Powiat Bełchatowski w drodze konkursu wygrał w październiku ubiegłego roku grant w wysokości 100 tysięcy złotych. Za tę kwotę dotychczas zakupiono skaner dokumentowy, system operacyjny, podpisy kwalifikowane, oprogramowanie narzędziowe, urządzenie wielofunkcyjne oraz 11 zestawów komputerowych (każdy składa się z jednostki centralnej, monitora, klawiatury, myszki i oprogramowania) dla jednostki podległej – ZSP nr 2 w Bełchatowie, a jako ostatnia w tym roku zakupiona zostanie usługa audytu w celu poprawienia cyberbezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.