Wtorek 30 kwietnia 2024

Czym chata bogata

Powiat Bełchatowski uczestniczył w największej imprezie promocyjnej województwa łódzkiego, tj. 9. Jarmarku Województwa Łódzkiego- Mixer Regionalny 2012. Wśród wystawców reprezentujących nasz powiat znalazły się stoiska gmin Zelów, Kleszczów, Szczerców oraz miasta Bełchatowa.

W dniach 8-9 września 2012 r. Powiat Bełchatowski uczestniczył w największej imprezie promocyjnej województwa łódzkiego, tj. 9. Jarmarku Województwa Łódzkiego- Mixer Regionalny 2012. Impreza odbyła się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku województwa łódzkiego oraz umocnienie identyfikacji mieszkańców z regionem.

Wśród wystawców reprezentujących nasz powiat znalazły się stoiska gmin Zelów, Kleszczów, Szczerców oraz miasta Bełchatowa. Gminy prezentowały wyroby rękodzieła miejscowych twórców  oraz lokalne potrawy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Powiatu Bełchatowskiego, a to za sprawą koła fortuny, które kręciło się nieustannie oferując wygranym atrakcyjne gadżety powiatowe. Powiat Bełchatowski nie zapomniał również o najmłodszych, dla których przygotowano kącik z kolorowankami, Każdy mały artysta za pokolorowanie rysunku Gryfina – maskotki Powiatu Bełchatowskiego, otrzymał upominek.

Aleksandra Kałużna

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu