Środa 01 maja 2024

Diabeł tkwi w przepisach

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się drugie seminarium techniczne pt. „Zmiany w Prawie Budowlanym w praktyce”, organizowane przez starostę bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego oraz Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Frekwencja przekroczyła 120 osób i była największa w województwie łódzkim.

Ponad 120 osób wzięło udział w seminarium pt. „Zmiany w Prawie Budowlanym w praktyce”, zorganizowanym przez starostę bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego oraz Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Podobne spotkania są organizowane w całym województwie, w Bełchatowie frekwencja była największa.

W seminarium udział wzięli projektanci, kierownicy budowy, pracownicy odpowiedzialni za realizację inwestycji w miastach i gminach, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, pracownicy przedsiębiorstw, w których ma zastosowanie prawo budowlane, zarządcy dróg publicznych, gestorzy sieci.

- Podobnie jak w pierwszej edycji seminarium, celem obecnej było omówienie ostatnich zmian w Prawie budowlanym oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy osobami biorącymi bezpośrednio udział w szeroko pojętym procesie inwestycyjnym, a administracją i władzami lokalnymi – mówi Monika Stelmasik, naczelnik wydziału architektury i budownictwa starostwa. - Chcemy ujednolicić interpretację przepisów znowelizowanej ustawy, aby nie było wątpliwości i nieporozumień w procesie przygotowania i oceny dokumentacji projektowych. Zainteresowanie pierwszym seminarium było bardzo duże, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić jego drugą edycję.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu zmian w prawie budowlanym oraz usprawnienie komunikacji osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie a organami administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego w powiecie bełchatowskim.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie reprezentowane było przez członka zarządu Krzysztofa Gajdę oraz naczelnika wydziału architektury i budownictwa Monikę Stelmasik. Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentowała przewodnicząca izby Barbara Malec oraz Aleksandra Kik i Tomasz Wolski. Zagadnienia z dziedziny prawa budowlanego omawiała radca prawny Agnieszka Gapsa.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy