Środa 01 maja 2024

Dla Kuźnicy Kaszewskiej most i ograniczenie prędkości

Wkrótce ruszy remont mostu na drodze powiatowej w Kuźnicy Kaszewskiej. Prace kosztować będą ponad 400 tys. zł. Starosta Waldemar Wyczachowski chce ograniczyć w tej miejscowości prędkość.

Wkrótce ruszy remont mostu na drodze powiatowej w Kuźnicy Kaszewskiej. Prace kosztować będą ponad 400 tysięcy złotych. Mimo remontu most nie będzie zamknięty dla samochodów. Zakończenie prac planowane jest do 15 września tego roku.

- Na remont mostu przeznaczyliśmy 600 tysięcy złotych w tym roku – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Ponieważ w wyniku przetargu cena okazała się niższa, niż wynikało z kosztorysu, postanowiliśmy, jako Zarząd Powiatu w Bełchatowie,  wyremontować dodatkowo ponad 300 metrów drogi w Kuźnicy Kaszewskiej. Wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego w tej okolicy.

Decyzję o wprowadzeniu do tegorocznego planu finansowego nowego zadania inwestycyjnego mogą podjąć radni już na najbliższej sesji. Szacuje się, że remont drogi kosztowałby 230 tysięcy złotych.

- Jeśli uda się wprowadzić nowe zadanie, to niezwłocznie ogłosimy przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na położeniu nowej nakładki asfaltowej, wybudowaniu chodników i poboczy na odcinku drogi w Kuźnicy Kaszewskiej – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Na drodze powiatowej Nowy Janów – Kluki odbywa się bardzo duży ruchu samochodów ciężarowych, bowiem droga jest połączeniem między drogą krajową numer 74 a zakładami zlokalizowanymi w obrębie kopalni, elektrowni i stref przemysłowych. Dlatego stan techniczny tej drogi nie jest dobry.

Dodatkowo, aby poprawić bezpieczeństwo w Kuźnicy Kaszewskiej, starosta skieruje do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wniosek o wprowadzenie na tym odcinku ograniczenia prędkości, aby przejeżdżające przez wieś samochody nie stanowiły tak dużego niebezpieczeństwa dla jej mieszkańców.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy