Wtorek 14 maja 2024

Dla młodych organizacji

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” , obejmujące swoim działaniem gminy i powiaty województwa łódzkiego, w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, wygrały konkurs rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM”, obejmujące swoim działaniem gminy i powiaty województwa łódzkiego, w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, wygrały konkurs rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Oznacza to, że do 30 listopada 2016 roku realizujemy projekt regrantingowy „Grant na lepszy start” finansowany przez Ministerstwo Pracy  i Polityki Społecznej. Dzięki pozyskanym środkom w ciągu trzech lat wsparcie w postaci mikrodotacji do 5 000 złotych otrzyma co najmniej 268 młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i grup samopomocowych z województwa łódzkiego.

Naszym celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnotach w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji . Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Mikrodotacje przyznawane w trybie otwartego konkursu przeznaczane zostaną na lokalne inicjatywy oddolne, działania samopomocowe oraz rozwój młodych organizacji pozarządowych. Przyczynią się do wzmocnienia lokalnych więzi.

Realizatorzy projektu: Centrum OPUS i Stowarzyszenie LGD POLCENTRUM
Partner  projektu: Marszałek Województwa Łódzkiego