Sobota 27 kwietnia 2024

Drogowa inwestycja powiatu

Trwa przebudowa drogi powiatowej w Pożdżenicach na terenie Gminy Zelów. Inwestycje realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie.

- Przebudowa tej drogi nie ogranicza się jedynie do położenia nowej nawierzchni – wyjaśnia Tomasz Kijanka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Podobnie jak w roku ubiegłym w Wygiełzowie, praktycznie przebudujemy całe centrum miejscowości, powstaną chodniki, zjazdy do posesji, zbudujemy odwodnienie i odnowimy rowy przydrożne. Po zakończeniu prac Pożdżenice będą wyglądać zupełnie inaczej, oczywiście w pozytywnym znaczeniu.

Przebudowa ma kosztować powiat 3 mln 153 tys. zł, z czego 150 tys. zł wyłoży gmina Zelów. Prace potrwają do listopada tego roku.  inwestycja jest również dofinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Krzysztof Borowski