Piątek 26 kwietnia 2024

Dzieci z Kurnosa Drugiego szanują owady

Maria Herudzińska, Wojciech Wróblewski i Filip Stempień to laureaci konkursu ekologicznego ph.”Szanujmy owady”, zorganizowanego dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Kurnosie Drugim. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk wręczył maluchom nagrody, ufundowane przez starostwo, podczas festynu rodzinnego, inaugurującego wakacje.
glowne
Konkursowe zadanie polegało na zrobieniu modelu owada. Użyte do tego materiały to surowce wtórne. Jedenaścioro dzieci przygotowało swoje projekty. Wybrane zostały trzy najlepsze , trzy zostały wyróżnione.

I miejsce: Maria Herudzińska
II miejsce: Wojciech Wróblewski
III miejsce: Filip Stempień

Wyróżnienia: Marcel Biegański, Klara Gronecka, Joanna Walczak.

Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie. Starostwo przekazało na ich zakup 400 złotych.

A.Zawodzińska, Zespół PR