Sobota 04 maja 2024

Dzień Dziecka z taekwon-do

Z okazji Dnia Dziecka Bełchatowska Akademia Taekwon-do zorganizowała mistrzostwa Bełchatowa w taekwon-do. Zawody odbyły się w dniu 4 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie.

Ponad 300 dzieciaków wzięło udział w Międzyszkolnym Evencie Lekkoatletycznym, który był pierwszą dużą imprezą sportową na nowym stadionie lekkoatletycznym przy Powiatowym Centrum Sportu. Turniej został rozegrany w ramach projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Ministerstwa Sportu „Lekkoatletyka dla Każdego”.

W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci z ośmiu bełchatowskich szkół podstawowych. Ponad trzysta dzieciaków z najmłodszych roczników szkół podstawowych wzięło udział w emocjonujących konkurencjach lekkoatletycznych. Dzieci z klas I-III wystartowały w trzech konkurencjach - w biegu płotkarskim, rzucie piłką lekarską oraz w wyścigu sprinterskim. Wygrali wszyscy, bowiem medale trafiły do każdego, a puchary otrzymała każda ze szkół.

Fotorelacja w Galeriach

Krzysztof Borowski