Piątek 26 kwietnia 2024

Ekodomki przedszkolaków z Janowa

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowie rozstrzygnięto konkurs ekologiczny „Przedszkolak ekologiem. Eko–domek”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie domku z różnych materiałów, głównie surowców wtórnych. Jury oceniało estetykę wykonani, pomysłowość i walory artystyczne prac. Wysoko punktowano elementy ekologiczne.
glowne
Głównym celem konkursu „Przedszkolak ekologiem. Ekodomek” było kształtowanie wśród najmłodszych proekologicznej postawy, jaką jest troska o zasoby przyrody, racjonalne wykorzystywanie materiałów i surowców wtórnych. Ocenie poddano jedenaście zgłoszonych prac. Za autorów najpiękniejszych ekodomków uznano: I. Alana Janio – grupa przedszkolna „Smerfy”, 2. Alicję Pietrasik – grupa przedszkolna „Słoneczka”; 3. Stanisława Matyję – grupa przedszkolna „Smerfy”. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o łacznej wartości 200 zł, ufundowane przez bełchatowskie starostwo. Dyplomy wraz z drobnymi upominkami otrzymali pozostali uczestnicy: Bożek Oskar, Filipczak Kuba, Gruszczyński Wojciech, Karolczyk Mikołaj, Kurowski Franciszek, Pawlikowska Liliana, Ruszczyński Filip, Wiśniewski Franciszek.
Wydział Ochrony Środowiska