Piątek 26 kwietnia 2024

Ekologiczna postawa maluchów z Zelowa

,,Ja i moja ekologiczna postawa” to tytuł inicjatywy Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, w której uczestniczyło stu dwudziestu pięciu przedszkolaków. Dzieci wysłuchały licznych pogadanek i wspólnie z opiekunkami przygotowały albumy. Bełchatowskie starostwo ufundowało dla maluchów nagrody.
glowne
Dla swoich podopiecznych Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie przygotowało projekt z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Ja i moja ekologiczna postawa”. Jego celem było zwrócenie uwagi maluchów na kilka aspektów zdrowego życia, zgodnego z naturą oraz potrzebami człowieka i środowiska.

- Dzieci dowiedziały się, czym jest zdrowy styl życia i w jaki sposób należy każdego dnia postępować, by dbać o swoje zdrowie i środowisko – relacjonuje Martyna Smolarek, pomysłodawczyni projektu. - Pokazywałyśmy dzieciom przykłady zdrowej żywności i napojów oraz różne rodzaje aktywności ruchowej.

Elementem projektu był także konkurs plastyczny. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zadaniu. Jego efektem jest wiedza oraz albumy prezentujące tytułową ideę. Nagrody w postaci gier edukacyjnych przekazało placówce Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Opr.A.Zawodzińska, Zespół ds.Promocji w starostwie