Piątek 10 maja 2024

Ekologiczniej w Chabielicach

Kolejny docieplony budynek OSP w naszym powiecie to efekt zakończonych właśnie prac w Chabielicach. Powiat Bełchatowski wsparł strażaków kwotą 25 tys zł. Dofinansowanie w wysokości 60% wartości zadania pochodzi ze środków budżetowych przeznaczonych na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Zaplanowane prace obejmowały docieplenie trzech ścian zewnętrznych budynku (południową, wschodnią i północną) metodą lekką-mokrą na powierzchni ok. 390 m2.

- Każdy nasz krok w stronę docieplenia budynku, zmodernizowania jego instalacji grzewczych, wymiany źródła ciepła czy zastosowania odnawialnych źródeł energii skutkuje efektem ekologicznym tym większym, im większy jest zakres termomodernizacji bądź zastosowanych alternatywnych źródeł energii do ogrzewania budynku – mówi Krzysztof Gajda, członek Zarządu Powiatu, obecny podczas odbioru zrealizowanych prac.

Efektem ekologicznym realizacji powyższego zadania będzie poprawa stanu środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwo niezbędne do ogrzewania budynku, przez co redukcji ulegnie ilość zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, powstających w czasie eksploatacji źródła ciepła.

WOŚRiL