Piątek 26 kwietnia 2024

Ekopracownia dla "Kochanka"

Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
ekologia glowne
Powiat Bełchatowski zawarł z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę o dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 35.000,00 złotych na zadanie pn.: „Ekologiczne perspektywy” – utworzenie Ekopracowni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Wartość całego zadania wynosi 49.396,00 złotych. Z przyznanych środków finansowych zostaną zakupione dla uczniów nowe pomoce dydaktyczne związane bezpośrednio z edukacją ekologiczną, profesjonalny sprzęt multimedialny oraz wyposażenie klasy m.in. ławki i krzesła uczniowskie, biurko nauczycielskie, witryna szkolna i rolety okienne oraz fototapeta o tematyce przyrodniczej. Prace rozpoczęły się od przeprowadzenia remontu sali.

Zadanie pn. „Ekologiczne perspektywy” – utworzenie Ekopracowni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi www.zainwestujwekologie.pl

Piotr Głuchowski
Wydział Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych