Niedziela 28 kwietnia 2024

Ekopracownia już uczy i cieszy

W połowie grudnia 2012 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowopowstałej pracowni biologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. W ramach realizacji zadania pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej „EKOBRONEK” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) doposażono istniejącą pracownię w nowoczesny sprzęt.

W połowie grudnia 2012 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowopowstałej pracowni biologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie.  W ramach realizacji zadania pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej „EKOBRONEK” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) doposażono istniejącą pracownię w nowoczesny sprzęt audiowizualny, m.in. w tablicę interaktywną wraz z oprzyrządowaniem (projektor, laptop, urządzenie wielofunkcyjne), meble oraz pomoce dydaktyczne związane bezpośrednio z edukacją ekologiczną. Wartość całego zadania wyniosła ponad 22.000,00 zł.

W unowocześnionej ekopracowni będzie teraz realizowany program edukacyjny, którego głównym celem jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej uczniów, rozbudzenie ich wrażliwości na piękno i konieczność ochrony przyrody, nauka i utrwalanie postaw przyjaznych środowisku, zrozumienie idei zrównoważonego rozwoju.

Emilia Podedworna, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu