Niedziela 28 kwietnia 2024

Ferie z policją przyjemne i bezpieczne

Bełchatowscy policjanci podsumowali tegoroczne ferie zimowe. Dzięki wielu podjętym działaniom profilaktycznym zarówno przed, jak i podczas ferii, policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia z udziałem dzieci, ani zagrożeń dla korzystających z zimowych atrakcji, zorganizowanych na terenie powiatu bełchatowskiego.
glowne
Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Ferie 2017”, w trosce o bezpieczeństwo uczestników półkolonii organizowanych na terenie powiatu bełchatowskiego, odwiedzali różne placówki oświatowe, gdzie rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym i odpowiedzialnym spędzaniu wolnego czasu podczas ferii. Milusińscy gościli też w bełchatowskiej komendzie.

- W czasie spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu mundurowi zwracali uwagę, jak być bezpiecznym podczas podróży, w czasie zabaw na stoku czy lodowisku – mówi kom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy bełchatowskiej komendy. - Omawiano też zagrożenia, jakie niesie organizowanie kuligu za samochodem oraz zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora. Policjanci zachęcali dzieci do używania elementów odblaskowych. Poruszali także kwestie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami.

W działaniach aktywnie uczestniczyli też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy kontrolowali pojazdy przewożące dzieci i przy każdej okazji przypominali im, jak być bezpiecznym na drodze i podczas zabawy na śniegu. Podczas tych spotkań dzieci miały też okazję poznać policyjnego czworonoga, obejrzeć radiowóz policyjny i z entuzjazmem przymierzały kamizelki i kaski policyjne.