Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Firmy z Bełchatowa walczą o prestiż w regionie

Eko-Region, RAMB, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Klinika Wolmed walczą o Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego. Do biura konkursu wpłynęło dotąd blisko 60 zgłoszeń. Bełchatów ma być gospodarzem gali finałowej w październiku

Konkurs Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego organizowany jest od 2004 roku. Nagroda ma charakter honorowy, nie wiąże się z gratyfikacją finansową. Mimo to, rywalizacja firm cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji upłynął 1 lipca. Obecnie Biuro Konkursu rejestruje napływające wnioski. Na początku bieżącego tygodnia (4.07) zarejestrowano prawie 60 przedsiębiorców.

Po weryfikacji wszystkich formularzy zostaną przygotowane komplety dokumentów o każdej firmie biorącej udział w konkursie, które trafią do członków Kapituły Konkursu. Są wśród nich Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, Sławomir Zawada, prezes PGE GiEK S.A. oraz Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej. Kapituła ma dwa miesiące na zapoznanie się z dokumentacją i ocenę działalności gospodarczej kandydatów do nagrody. Wszystkie oceny zostaną zsumowane podczas spotkania Kapituły Konkursu we wrześniu. Wyniki poznamy na gali finałowej w dniu 12 października, która odbędzie się w Bełchatowie. Obecnie trwają rozmowy z władzami miasta na temat tego przedsięwzięcia.

NGWŁ sprzyja promocji laureatów, daje im możliwość prezentacji działań oraz popularyzuje wypracowane w regionie łódzkim drogi osiągania sukcesów gospodarczych na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Stanowi wyróżnienie i podziękowanie dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i wynalazców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne oraz cieszących się uznaniem w województwie, kraju i za granicą. Premiowane są podmioty budujące pozytywny wizerunek regionu. Istotnym kryterium jest, aby wnosiły one znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy województwa.

W roku 2016 „Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego” zostanie przyznana w następujących kategoriach: ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu, mikro i małe przedsiębiorstwo, rodzinne gospodarstwo rolne, innowacyjność, zielona gospodarka.

Agnieszka Zawodzińska

Zespół ds. Promocji