Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Gościliśmy w Solecznikach

W dniach 14-16.09.2012 r. delegacja z Powiatu Bełchatowskiego uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych w zaprzyjaźnionym Rejonie Solecznickim na Litwie. Odbyły się tam dożynki, które stały się okazją do spotkania przedstawicieli samorządów partnerskich. W tym roku przyjechało kilkadziesiąt delegacji z Polski, a także z Białorusi, Niemiec i Francji. Powiat bełchatowski reprezentowali: Jacek Zatorski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Janusz  Krzywański i Elżbieta Kudaj – członkowie Zarządu Powiatu, Wincenty Berliński - przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie i Urszula Świerczyńska - burmistrz  Zelowa, Janusz Kuśmierek – z Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie i Małgorzata Nowak – z Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w starostwie.

W uroczystym spotkaniu z merem rejonu - Zdzisławem Palewiczem uczestniczyli także: Edeltraud Gatterer - członek honorowy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, prof. Tomasz Borecki - doradca Prezydenta RP, senator Łukasz Abgarowicz,  poseł Artur Górski, Longin Komołowski - Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska",  Olga Iwaniak - Prezes Zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. W swoim wystąpieniu mer podkreślił wagę współpracy z regionami partnerskimi w Polsce,  rozwoju kontaktów z Białorusią, nawiązywaniu i kontynuacji współpracy z innymi krajami UE. Podziękował za pomoc i wsparcie udzieloną dotychczas Solecznikom.

W dniu 15.09.2012 r. bełchatowska delegacja  wzięła udział w niezmiernie ważnej dla solecznickiej społeczności ceremonii - wręczenia Honorowej Flagi Europy, przyznawanej w uznaniu dokonań w propagowaniu idei europejskiej oraz prowadzeniu szerokiej współpracy partnerskiej.

Małgorzata Nowak, Wydział PR