Niedziela 28 kwietnia 2024

Gratulacje dla mistrza

Patryk Chojnowski, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zdobył podczas XIV paraolimpiady w Londynie złoty medal w tenisie stołowym. Włodarze powiatu zaprosili mistrza do starostwa, gdzie osobiście przekazali gratulacje oraz upominek, ale przede wszystkim podziękowania za wzorowe świadectwo sportowej aktywności i determinacji oraz promocję naszego regionu.

Patryk ma nie w pełni sprawną prawą nogę. Gry w tenisa stołowego uczył się w Łaskim Towarzystwie Sportowo-Rekreacyjnym, w barwach którego zdobył wiele tytułów mistrza Polski i kilka medali mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. W ćwierćfinale igrzysk paraolimpijskich pokonał 3:0 Chińczyka Lian Hao, w półfinale 3:0 Hiszpana Ruiza Jose Manuela. W spotkaniu o złoto   pokonał też 3:0 Chińczyka Ge Yanga. Wystarczyło mu na to zaledwie 20 minut!

Krzysztof Borowski,

rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego