Piątek 26 kwietnia 2024

Hałas naszym wrogiem

Pod takim tytułem realizowany był w kwietniu i maju program ekologiczny w Gimnazjum w Ruścu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie. W jego ramach odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez nauczycieli i pielęgniarkę szkolną. Program zakończyło jego uroczyste podsumowanie.

Pod takim tytułem realizowany był w kwietniu i maju program ekologiczny w Gimnazjum w Ruścu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie. W jego ramach odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez nauczycieli i pielęgniarkę szkolną. Ponadto została wykonana gazetka, którą wystawiono na holu, by każdy mógł się zapoznać z różnymi informacjami dotyczącymi hałasu: czym on jest, jakie są jego źródła,  jaki jest jego wpływ na zdrowie człowieka oraz co możemy zrobić, aby ograniczyć lub zmniejszyć negatywne jego skutki. Uczniowie wzięli udział w konkursach mających na celu kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne i cudze zdrowie.

Laureatkami konkursu literackiego na wiersz ze słowem „hałas” zostały: Natalia Błaszczyk ( I m-ce), Patrycja Maliszak (II m-ce) i Liliana Zatorska (III m-ce). W konkursie plastycznym na temat „Jak wygląda hałas?” najbardziej estetyczne, pomysłowe i oddające tematykę były plakaty wykonane przez: Roksanę Freus – I miejsce i Żaklinę Milkowską  – II miejsce. Najrozleglejszą wiedzą o hałasie popisały się Agata Iwanicka i Agata Krzywańska (IIb) – I miejsce oraz Katarzyna Krawczyk (IIIa) – II miejsce. Uroczyste podsumowanie programu z wręczeniem nagród przez Krzysztofa Gajdę, członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie, odbyło się 2 czerwca. W części artystycznej uczniowie przedstawili skecz pt. „Hałas w szkole”.

WOŚRiL