Poniedziałek 29 kwietnia 2024

I Powiatowy Konkurs „Chemiczne Potyczki"

I Powiatowy Konkurs „Chemiczne Potyczki”, pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
konkurs chemiczny-6666-1
Celem konkursu jest promowanie zainteresowań chemią wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ukazanie znaczenia badań w postępie i rozwoju nauki.
Młodzi ludzie, uczniowie trzech szkół ponadpodstawowych z Bełchatowa: I LO, II LO i III LO, mieli 90 minut na rozwiązanie testu, który pozwolił komisji konkursowej ocenić ich wiedzę i umiejętności zgodnie z obowiązującymi programami nauczania chemii w szkołach ponadpodstawowych.
Laureatom I Powiatowego Konkursu „Chemiczne Potyczki” w imieniu Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr nagrody wręczyła Agnieszka Wasilewska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie:
I miejsce i czek na 250 zł Barbara Komar I LO
II miejsce i czek na 150 zł Bartłomiej Błaźniak I LO