Niedziela 28 kwietnia 2024

IV Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci 2012 rozstrzygnięty

W dniach 14 - 15 listopada br. odbył się Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci 2012. Do przeglądu zgłosiło się blisko 30 placówek oświatowo - wychowawczych z terenu powiatu belchatowskiego. Jedna placówka nie wzięła udziału w Festiwalu. Uroczyste  podsumowanie imprezy z wręczeniem  nagród  odbędzie się 19 listopada  br. w sali kinowej MCK w Bełchatowie. Podczas uroczystości zaprezentują się laureaci, którzy otrzymali I wyróżnienia w każdej kategorii.

W dniach 14 - 15 listopada br. odbył się Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci 2012. Do przeglądu zgłosiło się blisko 30 placówek oświatowo - wychowawczych z terenu powiatu belchatowskiego. Jedna placówka nie wzięła udziału w Festiwalu. Przedstawienia prezentowano na scenie w sali koncertowej MCK w Bełchatowie. Aktorami były osoby z rożnych grup wiekowych, czyli przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowoych, gimnazjów czy szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w festiwalu wzięło udział blisko 400 uczniów, ktorych wspomagali opiekunowie oraz rodzice. Należy zaznaczyć, że poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, zarówno w zakresie tematyki ekologicznej, jak i  teatralnego aspektu prezentowanych przedstawień.

Komisja Festiwalu w składzie: Mariola Biniek, Główny Instruktor ds Teatru i Promocji, MCK w Bełchatowie, Agnieszka Zbrojewska – Marecka, Główny specjalista, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Mirosława Świtoń, Starszy Instruktor ds Administracji i Imprez, MCK w Bełchatowie  oceniała dobór reprertuaru, estetykę kostiumów i rekwizytów wyraz artystyczny, wartości wychowawcze. A oto szczegółowe wyniki:

Nagrodę Grand Prix otrzymała:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

W kategorii "przedszkola i klasy „0” ze szkół podstawowych" wyróżnienia otrzymały:
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Bełchatowie
Gminne Przedszkole w Domiechowicach/Oddz. Niedyszyna
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Bełchatowie

W kategorii "szkoły podstawowe" wyróżnienia otrzymały:
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie
Szkoła Podstawowa w Domiechowicach
Szkoła Podstawowa w Janowie

W kategorii "szkoły gimnazjalne" wyróżnienia otrzymały:
Publiczne Gimnazjum z ZSO w Zelowie
Publiczne Gimnazjum w Domiechowicach
Publiczne Gimnazjum w Kurnosie Drugim

W kategorii "szkoły ponadgimnazjalne" wyróżnienie otrzymało:
I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie

Uroczyste podsumowanie imprezy wraz z wreczeniem nagród odbędzie się 19 listopada 2012 r.  wsali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Początek o godz. 10.00.  Każdy uczestnik otrzymał składanki drewniane jako upominek.  Nagrody: sprzęt audio i zestawy książek. Podczas uroczystości zaprezentują się laureaci, którzy otrzymali I wyróżnienia w każdej kategorii.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 22.300,00 zł.

Środki pochudzące z budżetu Powiatu Bełchatowskiego to  5.000,00 zł.

WOŚRiL