Sobota 27 kwietnia 2024

Jerycho z Bełchatowa wystąpi na Dniach Młodzieży w Krakowie

Bełchatowski zespół ewangelizacyjny Jerycho, złożony m.in. z uczniów II LO im. Kochanowskiego, dwukrotnie pokaże się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Pantomima bełchatowskiej grupy wybrana została spośród 400 propozycji z 60 państw

Bełchatowski zespół ewangelizacyjny Jerycho zaprezentuje się na Festiwalu Młodych podaczas Światowych Dniach Młodzieży. Występ bełchatowian objął patronatem Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, wspomagając finansowo wyjazd grupy do Krakowa. Starosta podkreśla, że udział w tak dużym i znaczącym wydarzeniu to wyróżnienie i sukces bełchatowskiej młodzieży.

Jerycho pokaże pantomimę ,,Miłosierny ojciec” aż dwukrotnie. 26 lipca wystąpi na scenie przy ul. Piastowiskiej, a 29 lipca bełchatowianie pokażą się na scenie na Rynku Podgórskim. Publiczność liczyć może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zespół Jerycho tworzą drugo i trzecioklasiści z II LO im. Kochanowskiego oraz dorośli ze wspólnoty Przymierza Rodzin ,,Mamre”. Zespół wyjeżdża do Krakowa w nocy z 25 na 26 lipca. Jak mówi Małgorzata Rychlik, opiekunka zespołu, dla wszystkich to wielkie przeżycie i ogromne wyróżnienie. Bełchatowianie pokazali już swój spektakl pielgrzymom goszczącym w Bełchatowie i Gorzkowicach. Jak dodaje katechetka, przedstawieniewywołało wiele wzruszeń.

,,Miłosierny ojciec” to pantomima oparata na przypowieści z Ewangelii Św. Łukasza o miłosiernym ojcu i synu marnotrawnym. Spektakl był trzykrotnie pokazywany na konkursach, został także nagrodzony na Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi.