Piątek 26 kwietnia 2024

Koła zębate z Kluk w polskim metrze

Lokalna firma P.P.H.U. „Techniczne Biuro Obsługi Przemysłu’’ Sp. z o.o. wspólnie z Politechniką Opolską i partnerem z Chin będzie dostawcą kół zębatych do przekładni wagonów w warszawskim metrze. Ważnym elementem sukcesu naszego przedsiębiorcy jest kooperacja z zagranicznym podmiotem, która zaczęła się kilka lat temu. Przypomnijmy, że podczas pierwszej wizyty w naszym kraju w 2019 r. przedstawiciel chińskiej firmy był także gościem starosty Doroty Pędziwiatr.
stacja
P.P.H.U. „Techniczne Biuro Obsługi Przemysłu’’, spółka z Kluk pochwaliła się dużym kontraktem na produkcję elementów do wagonów kolejowych, jeżdżących w polskim metrze. Aktywność i ambitne cele „Technicznego Biura Obsługi Przemysłu’’ zaowocowały współpracą gospodarczą i wymianą myśli technicznej z chińską firmą. Sztandarowym produktem firmy są koła zębate, które już pracują w przekładniach tramwajowych w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i na Śląsku. Bardzo wysoka jakość oraz umiarkowana cena produktów pozwoliły firmie zdobyć kolejną, intratną umowę. Chodzi o wyroby metalowo-gumowe amortyzujące hałas i wibracje w pojazdach transportu szynowego. Na rozwój swoich produktów firma otrzymała dofinansowanie z funduszy europejskich, co - biorąc pod uwagę dynamicznie rozwijającą się branżę kolejową i plany rządu RP w tym zakresie - jest dobrą prognozą na przyszłość dla gospodarki, także w powiecie bełchatowskim.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji