Sobota 27 kwietnia 2024

Kolorowy świat motyli

Piętnaścioro dzieci w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach wzięło udział w konkursie, który polegał na wykonaniu motyli z surowców wtórnych i z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej. Inicjatywę placówki wsparło bełchatowskie starostwo, które ufundowało dla maluchów nagrody o łącznej wartości 300 zł.
glowne
Konkurs w przedszkolu w Domiechowicach wpisał się w katalog tegorocznych ekologicznych przedsięwzięć, których zasadniczym celem jest edukacja. Dzieci wykonując motyle uczyły się, że wiele materiałów można ponownie pożytecznie wykorzystać. Przy tej okazji poznały część świata przyrody, którą stanowią motyle. Pomysłodawcy konkursu podkreślają, że poprzez takie inicjatywy najmłodsi uczą się także obserwacji otaczającego świata i wrażliwości na jego piękno.

Laureatami konkursu zostali:
Grupa młodsza: I. Nastia Banasik, lat 4 ; II. Nikodem Wólkiewicz, lat 4 ; III. Alicja Samborska, lat 4.
Wyróżnienia: Kacper Gorzelak, Marek Kłos, Mateusz Kłos, Oliwia Nickiewicz, Kornelia Straszewska

Grupa starsza : I. Patryk Krasiński, lat 6; II. Zuzanna Gorzelak, lat 5; III. Mikołaj Michalak, lat 6.
Wyróżnienia: Antoni Biernacki, Zuzanna Samborska, Dariusz Siewiera, Bartosz Wróblewski.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji